środa, 11 marca 2009

Z literaturą na Ty - a bit of literature...

Dawno nie było żadnego konkursu (haha)... Chciałam powiedzieć, że raduje nas ogromnie fakt, że nasze pomysły i propozycje wspólnych zabaw spotykają się z takim odzewem. Jesteście niesamowite !!! Tutaj mała dygresja - no muszę i już !!! Jeśli jeszcze nie widzieliście jak zmaltretowała książkę Arine , koniecznie musicie to nadrobić :) Nie dość, że pięknie, nie dość, że magicznie, to jeszcze "podała" ją w taki sposób. Normalnie czapki z głów Arine !!!
It's high time for a next challenge I think - we are all so happy to se that our ideas, challenges and contests are popular among polish bloggers:) You are amazing! And to ilustrate this - here is something you just have to see! An altered book created by Arine, inspired a bit by our tutorial - but what a sense of creativity! It is beautiful, magical...


Idąc za ciosem, proponujemy dzisiaj nową (mamy nadzieję cykliczną) zabawę. Zasady są niebywale proste - co miesiąc wybrany zostanie utwór literacki (wiersz, fragment prozy, dramatu), który będzie motywem przewodnim pracy. Można będzie wykorzystać go w całości, można będzie wybrać dowolny jego fragment i z niego uczynić temat pracy. Technika, jak i rozmiar dowolne. Prace należy nadsyłać na naszego maila do końca danego miesiąca. Jako, że inaugurujemy niniejszy pomysł, jego pierwsza edycja będzie miała charakter konkursowy właśnie. Do końca marca czekamy na Wasze prace, pierwszy tydzień kwietnia to głosowanie na najciekawszy Waszym zdaniem projekt. Zwycięzca otrzyma w nagrodę jakiś wytwór rąk moich (puszczam oko). No tak - zapomniałam o najważniejszym...
Tadam, w marcu rozkładamy na części pierwsze klasykę, znaczy się "Świteziankę" Adama Mickiewicza. Oto tekst :
Now is our next idea for a challenge - a creation inspired by a piece of literature - poetry, a fragment of novel, or drama. You can use the whole text as an inspiration - or just a small part - it's up to you! All techniques and sizes :) Deadline is the end of the month and then in the beginning of April we'll make a voting for the best creation inspired by the text. Our first piece is an old polish poem by Adam Mickiewicz: "Świtezianka".

"Jakiż to chłopiec piękny i młody?
Jaka to obok dziewica?
Brzegami sinej Świtezi wody
Idą przy świetle księżyca.

Ona mu z kosza daje maliny,
A on jej kwiatki do wianka;
Pewnie kochankiem jest tej dziewczyny,
Pewnie to jego kochanka.

Każdą noc prawie, o jednej porze,
Pod tym się widzą modrzewiem.
Młody jest strzelcem w tutejszym borze,
Kto jest dziewczyna? - ja nie wiem.

Pełny tekst "Świtezianki" - tutaj - zapraszam!

Długie - wiem, wiem, ale jaki potencjał!!! Ile możliwości!!! Moja (pozakonkursowa oczywiście) praca już powstaje - może jutro uda mi się ją umieścić na zachętę.
I know it is so long - but there are so many ideas to choose! I hope to show my own work tomorrow to encourage you a bit:)

Oto ona. Mixedmediowy obrazek na blejtramie, specjalnie dla Siostry :)

6 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Boję się tej dziewczynki w ramce!
Ale za to jaka cudna ramka!!!

Wyzwanie jest super, ale chyba się nie skuszę.

Unknown pisze...

o bosze!!!!!!!!!!!!!! padłam!!!!!!!!! genialny ten blejtram; a ta "dziewica"? jaka była reakcja obdarowanej pary?
sikam :D

tymonsyl pisze...

Arine!Bomba!
Ale z tą Świtezianką, to pojechałyście po bandzie:) Wyzwanie nie lada!

finnabair pisze...

nisamowity blejtram i niesamowita dziewica...szczerzę się jak durna do sera :D

Karola Witczak pisze...

Nie wierzę, Wy tę Świteziankę jakoś tak komisyjnie, pod wpływem czy tak o - o ? :D Blejtram jest rewelacyjny! Ludowości mu nie brakuje!

Anonimowy pisze...

Aż podskoczyłam na fotelu widząc tu swoją pracę! Dziękuję za tak miłą ocenę :*

Wyzwanie konkursowe niesamowite, chyba się pierwszy raz skuszę na wzięcie w nim udziału.Chyba ta nagroda mnie najbardziej zmobilizowała ;)