środa, 25 marca 2009

Gulkowa Scrap-Montownia - Gulka's Challenge

Kolejny miesiąc - i kolejne wyzwanie ze zdjęciem - marzec upłynął nam pod znakiem Gulki i jej morskiej fotografii. Pomimo zimowych przeciwności stanęłyśmy dzielnie do boju i oto są:

Gulka:
Sama wybrałam to zdjęcie a męczyłam się z nim niemiłosiernie. W końcu poszłam w prostotę.

Moniq75k:
Nie sądziłam, że ja - wielbicielka stylu śmieciuchowego popełnię pracę w stylu diametralnie odmiennym. Tymczasem, zupełnie spontanicznie powstał scrap zbliżony klimatycznie do clean&simple, znaczy się stonowany kolorystycznie, minimalistyczny (jak na mnie), bez szarpań, przecierek, przybrudzeń. No tylko niebo na zdjęciu lekko podkolorowałam :)UHK:
Długo nie wiedziałam jak ugryźć to zdjęcie – muszelki i rozgwiazdy wydawały mi się zbyt banalne. Jedno wiedziałam od razu - potnę zdjęcie na pionowe pasy, żeby uzyskać efekt panoramy. A skoro Gulka zaproponowała zdjęcie ze swoją siostrą, pomyślałam, że jest to ważna osoba w jej życiu – stąd napis.Finn:
Od pierwszego momentu to zdjęcie skojarzyło mi się z koronką - morska piana , fale... wszystko to przywodziło mi na myśl bawełniane koroneczki wyprute z babcinej poduszki... stąd papiery Basic Grey Porcelain...
Agnieszka-Anna:


Fryne:
Kiedy zobaczyłam to zdjęcie pomyślałam, że podrę je, żeby pokazać, że dorosłe siostry nie są już ze sobą tak blisko, jak w zasach dzieciństwa, a jednocześnie łączą je nierozerwalne więzy krwi (stąd łączący dwie części rub-on "Sister"); reszta to moje ukochane brązy w różnych odcieniach + dosyć nietypowa dla mnie transparentna baza.


Dziękujemy za uwagę i na kolejną odsłonę zabawy zapraszamy ponownie już za miesiąc...

14 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Gulka.... Rozwaliłaś mnie swoją pracą!

gulka pisze...

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa kochane jesteście! o matko postarałyście się jak nie wiem co, znaczy zawsze Wasze prace uwielbiam ale teraz jestem wzruszona na maksa.. nie wiedziałam że tak się wzruszę... Uhaczku cudowna praca! przecudowna! Finn i AA o jeju jakie kolory! Fryne ah i oh normalnie.. I moniq którą ubostwiam.. Dziękuję :* Chyba się rozbeczę..

Kropelka pisze...

Niesamowite,wszystkie!
Najbardziej jednak spodobala mi sie Gulkowa prostota i podarte zdjecie Fryne..

Brawo dla wszystkich!

Filka pisze...

U pojechałas !!! świetnie zrobiłaś podarcia :))
AA mi tam czegos brakuje... hmmm

Anna-Maria pisze...

dzkiewczyny świetnie prace! szkoda tyle że to Gulkowe zdjęcie za każdym razem takie ciemne wyszło....
UHK - Twoja prca mnie powaliła! Doskonały pomsył z tym efektem panoramy - chętnie kiedyś go wykorzystam :] Świetnie wykorzystałas tę kolekcję BellaBella - też z nia teraz pracuję i niby jest wdzięczna, ale łatwo wpaść w banał; pieknie Ci wyszło; Fryne - fajny efekt z tą transparentną bazą.
Finn - widze że w porcelankach się zakochałaś i nie wchasz sie ich uzyć :)
AA - fajne pomysły, farby są materiałem uniwersalnym; barwy zmieszały sie z bazą i jak dla mnie jest bardziej jeziornie niż morsko - chociaż biorąc pod uwagę czystość Bałtyku...
Gulka - no pojechałas po bandzie :) lubię Twoje materiałowe miksy.

Anna-Maria pisze...

acha jeszce praca monique! Doskonała! Przepiekna! Chyba podoba mi się najbardziej; nawet nie wiem co napisać... piekna po prostu.

rosaliaa pisze...

świetne prace dziewczyny. jak na dłoni widać w nich wasze style i upodobania, które są tak różne, choć można znaleźć cechy wspólne... podoba mi się interpretacja Fryne z przeciętym na pół zdjęciem, a-a jak zawsze plastycznie i malowniczo - bomba. uhk, świetne szarpania, finn - piaskowa tonacja wpasowała się idealnie, kto jak kto ale ty wiesz jak używać tuszy :D każda praca oryginalna.. uwielbiam te wasze wyzwania we własnym gronie :D

Nowalinka pisze...

Wow, ale pojechałyście Dziewczyny, to jest niesamowite, ile jedno zdjęcie może mieć wydań i wcieleń różnorakich!
Brawa i pokłony!!! :))

Bea pisze...

O rety!!! Ale super!!!!!
W ogóle to powiem tak: przeszłam się po blogach (w kolejności : Finn, AA, Fryne) i pomyślałam, że poza wspólną fotą miałyście dać też motyle... hahah Ale u reszty już motyli nie było (skandal!!!hahah)
No a tak to nie powiem, że któraś praca mi się najpodoba - wszystkie są inne, świetne interpretacje!!!!

Zielonooka pisze...

Dziewczyny suuuper prace ale jedna bardzo złapała mnie za serce - UHK. Te podarte fragmenty skojarzyły mi się z wiejącym wiatrem, super to wyszło! Zawiało morską bryzą:)

truskawkaM pisze...

rewelacyjne interpretacje :) wszystkie lekkie i zwiewne i takie ciepłe :) a motyle...mmm... :)

k_maja pisze...

geniane! Wszystkie! nie umiem wybrać... podkradłabym każdą chętnie ;)

Tores- pisze...

Mnie się zdecydowanie najbardziej podoba praca Uhk. Taka wypłowiała, piaskowa, nadmorska, wydmuchana wiatrem.

cynka- Ewa Mrozowska pisze...

a mi trudno orzec...
które wybrać morze...