środa, 15 kwietnia 2009

Ingvild

Nie muszę jej nikomu przedstawiać, prawda? I pewnie zgodzicie się ze mną, że Invild Bolme, bo ją dzisiaj przedstawiamy w Portretowni, jest niekwestionowaną skrapową gwiazdą, której prace kocha cały kraftowy świat!!!
Miłego czytania!

I think that I don't have to introduce her, do I?
Probably you would agree with me that Ingvild Bolme, because it's her that we are presenting today in our Portrait section, is a huge scrapbooking star and her works are loved all over the world!!!
Enjoy!

1. kim jestem /
who am I?
Cześć. Nazywam się Ingvild Bolme, mam 31 lat, jestem matką dwuletniej Iseliny, która pochodzi ze związku z moim ukochanym Esbenem. Mieszkamy w Stavanger, na wschodnim wybrzeżu Norwegii. Jestem scrapbookerką i projektantką dla Prima Marketing Inc.

Hi. My name is Ingvild Bolme, 31 year old mom to my little girl Iselina on two years that I have together with my dear Esben. We live in Stavanger on the west coast of Norway. Scrapbooker, and a proud designer for Prima marketing Inc.

2. kim byłabym, gdybym nie była sobą /
who I would be if I weren't myself?
Hmm... Najprawdopodobniej moją matką. Jest najsłodszą osobą, jaką znam i zawsze myśli najpierw o innych, a nie o sobie. Po prostu kocham moją mamę i bardzo doceniam to, że ją mam, jestem też z niej bardzo dumna. Zawsze wspierała mnie we wszystkim co chciałam robić w życiu, zawsze brała moją stronę.

Hmm.. Probably my mother. She is the sweetest person ever and always thinks on everybody else before her self. I just love my mom, and appreciate so much that I have her, I’m very proud of her. She has also always supported me trough everything I wanted to do trough all my life, she has always been by my site
.


3. moje ulubione zajęcie /
the thing to do that I like best
Po pierwsze, najbardziej lubię spędzać czas z moją rodziną; oni są najważniejsi w moim życiu! Potem na mojej liście znalazłoby się najprawdopodobniej skrapowanie... jest to dla mnie rodzaj terapii, sposób na relaks w zaganaianym życiu. To dla mnie bardzo ważne mieć hobby, a kreatywne hobby takie, jak scrapbooking, dzięki któremu mogę uchwycić wspomnienia rodzinne jest dla mnie po prostu stworzone!
Bardzo lubię także zwierzęta, mają takie piękne umysły.

First of all I like best to spend a lot of time with my family; they are the most important thing in my life! Next on my list is probably my scrapbooking at the moment… for me scrapbooking as a kind of therapy, a way to relax in a busy life. It is also very important for me to have a hobby, and a creative hobby like scrapbooking where I also can capture my family memories, are just perfect for me! I also enjoy animals a lot, they are just so beautiful in their minds.

4. moja główna zaleta/wada /
my main advantage/disadvantage
Zależy, co masz na myśli...? Jeśli chodzi o współpracę z Primą, mogę używać wszystkich przepięknych nowości, które wypuszczają na rynek ;)
Jeśli myślisz o prywatnych sprawach... może cierpliwość, dzięki której potrafię pracować nad jednym projektem godzinami używając wielu ozdób i wykorzystując wiele technik. Wada to robienie ogromnego bałaganu w moim skrapowym kąciku; miałabym też chyba problem ze zrobieniem skrapa clean&simple ;)

Depends on what you mean…? As a advantage as a designer for Prima I would like to mention that I’m able to play with all the brand new and beautiful products first of all! ;-) If you mean personal advantage… maybe that would be that I have the patience to work with one single project for hours and hours to be able to put on a lot of embellish and techniques. As a disadvantage I have to admit that I do mess a lot on my scrapbook place, and I would probably have problems with doing a totally clean and simple LO ;-)


5. czego w życiu potrzebuję najbardziej? /
what I need most in life?
Mojej córeczki, mojej rodziny..., ale także czasu dla siebie samej poświęconego na relaks. Te kilka lat skrapowania także jest dla mnie bardzo ważne w moim życiu. No i może jeszcze czekolada...? :)

My daughter, my family…, but also time for my self to relax. And in the last few years scrapbooking has been very important in my life too. And maybe chocolate…? *lol*

6. bez czego nie siadam do kraftowego stołu? /
what are the things I find indispensable at my crafts table?
O matko, wiele! Mam teraz problem ze spotkaniami scrapowymi, bo nigdy nie wiem, jak zabrać ze sobą wszystkie przydasie... Ale jeśli muszę już wspomnieć kilka rzeczy, na pewno będzie to moje ulubione narzędzie, tarka do pięt! Poza tym potrzebuję moich tuszy Distress i kredowych, mojego nożyka kraftowego do wycinanek oraz mnóstwa kwiatów jako ozdoby! ;)

Oh, that’s a lot! Actually I have problems to attending crops because I never know how I can bring with me everything that I “need”..*lol*. But if I have to mention a few things, it has to be my favourite tool, my foot rasp! And then I need my distress and chalk pads, my craft knife to do some die cuts, and a lot of flowers and embellish! ;-)


7. ulubione produkty/techniki kraftowe /
my favourite craft products&techniques
Uwielbiam wszystkie techniki, ale najbardziej chyba te, które dają naturalny "zużyty" look vintage. Uwielbiam szargać brzegi i generalnie robić coś ze wszystkim, czego używam do moich prac. Naprwadę uwielbiam produkty i kwiaty Primy, nie dlatego, że dla nich projektuję, ale dlatego, że to moja ukochana marka i pokochałam ich już na początku mojego skrapowania. Uwielbiam także produkty Rangera i kredowe tusze ColorBox/Cat's eye. No i kocham jeszcze nóż kraftowy Making Memories! Jestem od niego właściwie uzależniona... ;)

I love all kinds of techniques, but maybe most the ones that make a natural and “used look”, vintage styles too. I love to distress edges and to do something with everything I put on to my works. I really love Prima flowers and products, not because I design for them, but because they are my *heart* brand that I have loved them from the beginning of my scrapbook. I also love Ranger products for techniques and Colorbox/cat’s eye chalk pads. I also love Making Memories craft knife! Totally addicted actually… ;-)

8. skąd czerpię natchnienie? /
where I seek inspiration?
Uwielbiam surfować po Internecie i oglądać piękne prace tam zamieszczone, ale wygląda na to, że zapominam wszystkie te fantastyczne pomysły kiedy zaczynam skrapować, ponieważ nigdy ich nie realizuję, przynajmniej nie umyślnie. Ale oczywiście wybieram spośród trendów ;) Moja kreatywność mogłaby właściwie stwarzać "problem", ponieważ wiele pomysłów rodzi się u mnie w nocy i powoduje kompletną bezsenność... Innym razem koncepcje znajdują się nagle w mojej głowie, kiedy się budzę, czasem wtedy, kiedy zaczynam skrapować - wtedy inspiracja przychodzi z produktów, które mam przed sobą i których zamierzam użyć.

I love to surf the Internet to watch all the beautiful works that are out there, but it seems that I forget all the great ideas when I start scrapping, because I almost never use them, at least not with intention. But of course, I pick up trends of materials and stuffs ;-) My creativity could actually some times be a “problem”, because my ideas often pop up in my head at night and it makes me totally sleepless… Other times the ideas are in my head when I wake up in the morning, or just comes when I start scrapping - then the inspiration often comes from the products that I have in front of me that I am going to use.


9. co mnie kusi / czego jeszcze nie spróbowałam, a chciałabym? /
what tempts me (as far as crafts is concerned ;P)/ what I would like to try?
Wszystko, co kreatywne :) Ale naprawdę nie wiem, czy są jakieś inne kraftowe rzeczy, które mnie kuszą, bo czuję, że scrapbooking realizuje się w tylu mediach, materiałach i technikach, że wystarcza mi to. Lubię próbować nowych technik i np. kiedy słyszę o nowych kolorach pękających farb Ranger (crackle paint) muszę je mieć i wypróbować natychmiast! No i nowe kwiaty, och, kocham kwiaty! Nowe winne krzewy Primy kusiły mnie odkąd je zobaczyłam, i tak właśnie czasami to wygląda - widzę jakiś produkt, natychmiast się w nim zakochuję i po prostu MUSZĘ natychmiast go wyprobować! :)

Almost everything that includes creativity ;-) But I really don’t know if there is any other craft that really tempts me because I feel that scrapbook cover so many of my interests and uses of mediums, materials and techniques. I love to try out new techniques, and when I hear about new colours from for example Ranger crackle paints and stuffs, I just have to try it out right away! And new flowers, oh I love flowers! The new Vines from Prima was a product that really tempt me as soon as I saw it, and some times it is just like that, - I see a product and I am totally in love and just HAVE to try it out asap! ;-)


10. moje dzieło, które lubię najbardziej (dlaczego?) /
my work I like best (and why?)
Hmm... to bardzo trudne pytanie, nigdy nie jest łatwo wybierać spośród własnych prac :) Ale jeśli muszę, wybrałabym chyba "Magię". Lubię delikatność kolorów w tej pracy i jestem zadowolona z tego, jak wszystkie elementy są razem złożone i sposób, w jaki użyłam poapieru z notesu. "Moi ukochani" to także praca, z której ejstem zadowolona. W tej pracy najbardziej lubię miks stylów i małe zdjęcia. Myślę, że ten skrap jest jednocześnie zmierzwiony i słodki, trochę w stylu vintage. Lubię też "Magiczny śnieg", uwielbiam ten zestaw kolorów i zdjęcie jest jednym z moich ulubionych. Jeśli mogę, wspomnę też o "Nadziejach na jutro", layoucie, który wiele dla mnie znaczy, ze zdjęciem mojej babki zrobionym tuż po wojnie lub na kilka dni przed jej zakończeniem. Ostatni, o którym chcę powiedzieć to "Mały aniołek tatusia", gdzie podoba mi się użycie produktów Hambly, poczochrany styl zmieszany z różowościami i słodkościami, które świetnie współgra ze zdjęciem, "zmierzwionego" taty i malutkiej słodkiej dziewczynki...
Dziękuję bardzo za zaproszenie na Waszego bloga i danie mi tej możliwości.

Hmm.. this is a very difficult one, it’s never easy to pick from our own works ;-) But if I have to, it would probably be “Magic”. I like the soft colours in it, and I’m satisfied with how it’s all putted together and how I used the notesheet paper. “My Loved Ones” is also a work that I am satisfied with, and on this one I like best the mix of styles and the small pictures from the photograph. I think this one is kind of ruff and sweet in the same time, with a touch of vintage style. I also maybe like “Magic Snow”, love the mix of colours, and that photo is probably my favourite of all I have taken ever. If I can, I will also like to mention "Hopes of Tomorrow" that is a meaningfull layout for me, that shows a picture of my grandmother from the days that the war just was over, or the days just before the war was over. The last one I will include is "Daddy's Little Angel", where I am satisfied with the use of Hambly products, the ruffer style mixed with the pink and sweet, that brings a great match to the picture, the "ruff daddy" and the little sweet girl..

Thank you very much for inviting me to this and for giving me this opportunity.5 komentarzy:

elfik pisze...

Finn, jestes wielka. Dzieki, za TEN portret. Jest delikatna i bogata jak jej prace.

finnabair pisze...

tutaj podziękowania akurat należą się Fryne - to ona Ingvild zmolestowała i to całkowicie JEJ dzieło :)

Rydia pisze...

Dziękuję Wam za zmolestowanie Ingvild ,od dawna wzdycham do jej prac ...

anai pisze...

Chociaż prace Ingvild nie są dokładnie tym, co mnie rusza najbardziej, to zawsze podziwiam i cenię tę szczegółowość, ilość włożonej pracy, mnogość dodatków, ciekawe rozwiązania.
Bardzo przyjemny wywiad. Mamy podobne upodobania do materiałów scrapowych, tylko ja nie mam noża Making Memories. I oczywiscie wlaśnie teraz już chcę go miec ;)
Uwielbiam ten dział u Was (i wszystkie inne też haha :) ). Dobra robota :*

elfik pisze...

A to przepraszam, tak wiec Fryne, jestes wielka!!!!! Dziekuje Ci bardzo
a nawiasem mowiac to i tak Finn, jestes wielka..........W waszej ekipie same Wielkie !!!!!