czwartek, 29 stycznia 2009

Pomysł na... / An idea for...

Kto powiedział, że telewizja nie może być inspirująca? Wertując gazetę i popijając kawę usłyszałam dobiegający z telewizora głos "Pomysł na mielone" i nagle, niczym w pomysłowym Dobromirze, zaświeciła się żaróweczka. A czemu by nie wykorzystać tej formułki w poczynaniach z lekka odbiegających od wyczynów kulinarnych?

Who said that TV is not inspiring? Once while reading a newspaper and drinking coffee I've heard a voice from my TV set talking about an idea for a hamburger. Suddenly I've hit on an idea to make use of that concept on Craftowo, but not for cooking receipts but for craftworks. And that's how "An idea for..." was born :)

Zatem, taram taram, proponuję Wam nowy cykl zabaw pt. "Pomysł na..."
Nie wiem, jak radzicie sobie z brakiem światła, słońca o tej porze roku, ja uwielbiam "doświetlać" się z każdej strony - dużo punktowo rozmieszczonych w domu lampek wszelakich + świeczki, świeczki, świeczki. Nie wszystkie wyglądają efektownie, ot taki zwykły tea light. Małe to, brzydkie, ale potencjał ma :) I tutaj pojawia się moja propozycja na lampionik, który mógłby taką malutką świeczkę ukryć w swym wnętrzu, który można zrobić z dowolnego materiału, w dowolnym kształcie i kolorze, z dodatkami lub bez, pasujący do konkretnego wnętrza lub uniwersalny pasujący wszędzie. Oto dwie propozycje - liczę, że pokażecie swoje wariacje lampioników :)

I don't know how you manage without the light/sunlight this time of year. I love to add light in my house with little lamps and candles. But the truth is that not every candle looks great. For example the tealights, they are small and ugly, but simply putting them in a lantern gives a great effect. I wanted to show you two projects I've made recently - hope you enjoy them and want to show us your proposals.

Materiały to jedynie : karton w kolorze oberżyny, wewnątrz podkleiłam pół transparentnym srebrnym papierem z połyskiem. Poza tym farbka konturowa i klej, elementy wycinałam nożykiem do tapet.

Materials needed: cardboard, vellum (I glued it inside the lantern), 3D paint, glue, craftknife.


darmowy hosting obrazków

Kolejny lampion powstał wg takiego szablonu :

The next lantern was made according to the following pattern:

darmowy hosting obrazków

W tym przypadku użyłam papieru do akwareli, który został pomalowany na bliżej nie sprecyzowany odcień zieleni. Podkleiłam kalką lekko ostemplowaną. Elementy wycięte jak wcześniej nożykiem do tapet.

This time I used a water-colour paper which I painted green. Inside I glued the vellum which I stamped previously. All the elements were cut using a craftknife.

darmowy hosting obrazków

Gdybym miała odrobinę więcej czasu chętnie pobawiłabym się innymi kształtami, ozdobami... Niestety pozostaje mi jedynie liczyć na to, że Wy tego czasu macie ciut więcej i podzielicie się z Nami swoimi lampionikowymi dokonaniami :)

If I had more time I would certainly try and make more of them in different colours and shapes. Unfortunately I can only hope that you have more time and want to share your projects and ideas for lanterns with us :)

3 komentarze:

Drycha pisze...

zielony jest świetny :}

sensibilite pisze...

moja zeszłoroczna wariacja na temat lampionów:
http://www.fothost.pl/upload/09/05/50149d75.jpg
krzywulec woskowy ;P

rudlis pisze...

No, no piękne lampiony :)

Zapraszam po odbiór należnej nagrody :)))